Tel: 774 727 675, 608 822 825, 777 727 676, 777 727 678
Email: balondekor@balondekor.cz

Dětské loutkové divadlo

Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Příběh o dvou sněhulácích

Po roce se potkají sněhuláci a s koledami projíždějí celými Vánočními svátky.

Poptat

Divadlo - Vánoce s klaunem Popletou

Klaun si chystá Vánoce podobně jako to známe z domova, avšak výsledek není stejný…kontakt s publikem, kouzla, společné zpívání koled, živá hudba.

Poptat

Divadlo - Čertův švagr

Čert, hlavní hrdina nového představení, je považován za bytost, která lidi svádí ke zlu, ale v českých pohádkách často vystupuje jako bytost vtipná a spravedlivá, co se staví na stranu ubožáků a lidi zlé a hříšné odnáší do pekla. Jedná se o vtipný výchovný kousek, ve kterém je díky spravedlivému čertu potrestána pýcha, hrubost a lakota.

Poptat

Divadlo - Vánoční příběh - Do Betléma

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Veselé jaro s pejskem a kočičkou

"... na jaře, na jaře, čáp jede v kočáře, hej hopy hej, hej hopy hej..." čáp přiváží kytičky a Pejsek a Kočička pomáhají kytičky sázet, hrají kuličky a připravují se na jarní svátky. A kdo jim bude krást kuličky a kytičky, to uvidíte na jaře.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Červená karkulka

"... jsem strašlivý vlk a hlady umírám, za kousíček jídla všechny děti dám!" Zpívá hloupý vlk. A v této pohádce nelze vynechat, jak sní babičku i Karkulku. Pan myslivec je zachránce a všechno dobře dopadne.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Jak se kotě učí mňoukat

"... každá kočka už to ví, že mňoukání nebolí, mňoukání je zpívání, všechny myši zahání..." Jak zvířátka učila koťátko, ale své řeči.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - O kůzlátkách

"... zamykáme, zamykáme, dáme zámek na vrátka. Zamykáme zamykáme - neukradnou kůzlátka!" Ale ukradnou, vlk je přelstí a uteče i s nimi. Všechno dobře dopadne, maminka je zachrání.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Babička školnice

Ve škole jedou děti na výlet. Zůstává tam jen babička školnice, aby školu uklidila. Je tu ale i myška. Jak to dopadne?

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Piráti ve městě

Kašpárek dostane dopis od dětí, které ho zvou do města, že ho naučí dopravní pravidla. Kašpárek pošle do města místo sebe piráty z pohádky, co nemají co na práci.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Popletený školní den

Je 1. září. Kuba i Zdravěnka jdou poprvé do školy. Ale hned první den zaspí. Jak tak pospíchají, Kuba se opozdí a potká vránu. Té se tuze líbí jeho aktovka. Namluví Kubovi, že se do školy nemá nosit aktovka, ale krabice s hračkami.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Jak šel pejsek do školky

Pejsek jde poprvé do mateřské školy. Nechce se mu. Pláče, zdržuje. Kočička ho přemlouvá, jak to tam bude hezké. Pejsek jí nevěří. Stojí ve třídě a kouká na ostatní zvířátka, jak si hrají. Zalíbí se mu mezi nimi?

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Jak šel pejsek do školy

Haló, kdopak nám to zaspal a hned první školní den, zlobí se Budík. S dětmi zavolá na pomoc sluníčko, které zazpívá písničku a vzbudí je. Pejsek je mrzutý, do školy se mu nechce a kočička mu vysvětluje, jak to bude prima.

Poptat

Divadlo - Paleček

Ojedinělostí této úpravy je, že představení balancuje na hraně divadelní dílny a inscenace pro děti. Děti vstupují přímo do děje, dostávají kostýmy, hrají role, radí postavám na jevišti, zkrátka jsou na představení přímo účastni.

Poptat

Divadlo - Rozum a štěstí

Kdo je lidem potřebnější? Rozum nebo štěstí? Asi oba. Jenže Rozum a Štěstí se velmi zřídka sejdou. Rozum má rád upravené cesty, ukazatele směru, přehledné křižovatky a rozcestí. Štěstí se rádo fláká cestou necestou. Zato Nerozum a Neštěstí jsou nerozluční kumpáni...

Poptat

Divadlo - Aladinova kouzelná lampa

Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Představení nás vtáhne do atmosféry dávného orientu. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost. To vše za doprovodu stylové arabské muziky.

Poptat

Divadlo – Zvířátka a loupežníci

Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit...

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - O špinavém Hastrmánkovi

U rybníčka bydlí hastrman s hastrmanicí. Hastrmanice po hastrmánkovi jen uklízí a hastrman dělá nepořádek. Blíží se Velikonoce a hastrman všechno rozhází a pokazí. Hastrmanice se rozzlobí a uplave mu. I rybičky a ptáčkové opouštějí hastrmánka. Tak tam sedí smutně sám a pláče. Kašpárek to uslyší a s dětmi hastrmánka napraví. Rybičky, ptáčci i hastrmanice se vrátí do čisté přírody. A hastrmánek už nikdy nebude špinit přírodu, les a ani sebe.

Poptat

Divadlo - Budulínek Mandelinka

Přijďte se podívat, jak to dopadne, když malý nezbedný Budulínek dělá takové vylomeniny, že i zkušená kmotra liška je s rozumem v koncích. Veselá barevná pohádka o Budulínkovi naruby je napsaná na motivy „Nezbedných pohádek“ Josefa Lady, je plná písniček, pobaví Vás a naučí, že „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“ a že doma je zkrátka nejlépe.

Poptat
Ilustrační obrázek - Balondekor

Divadlo - Hanička a Honzík v lese aneb Perníčková

Měli jsme raději poslechnout maminku.

Poptat

Divadlo - Malované písničky

Příběh setkání malíře Pastelky a neposedného skřítka Šmodrchy, kteří se vydávají na cestu svou vlastní fantazií a představivostí a objevují tak poetiku i těch nejběžnějších a úplně obyčejných věcí. Tento „veršovaný muzikál“ plný písniček, básniček, kraťounkých pidipohádek, vyprávění ve verších a malování je určen těm nejmenším divákům.

Poptat

Divadlo - Princezna se zlatou hvězdou

Jistě všem dobře známá pohádka o princezně Ladě, která se před zlým králem ukryla v kuchyni sousedního království. Pohádka byla napsána tak, aby pobavila jak děti, tak i jejich dospělý doprovod.

Poptat

Divadlo - Děti pirátů a ztracený ostrov

V přístavu, doma i na moři se odehrává příběh Malého Jacka a Báry Kudly. Ti dva se po vzoru svých otců, kapitánů pirátských lodí, vydali na moře hledat potopený ostrov s Městem pirátů. Podle legendy tam jsou ukryty největší poklady světa. Na dobrodružné cestě musí překonávat různé překážky, aby nakonec pochopili, že nad všechny poklady světa je přátelství a mít někoho rád.

Poptat

Divadlo - Princezna na hrášku

Maminka nechce svého synka prince oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří ze světa přivézt tu „pravou – opravdovou princeznu“. Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna“. Součástí programu i loutkářská dílna!

Poptat

Divadlo - Pohádky na břiše

Využívá herce, loutky, masky a živý hudební doprovod. Především jde ale o nápaditou a novou scénografii, kdy herci mají pověšená loutková divadla na břiše. Obě pohádky jsou hravé a svěží a vzniká bezprostřední kontakt mezi herci a dětským publikem.

Poptat

Divadlo - Honzovy patálie

Marionetami hraná klasická pohádka s vodními efekty – jedna scéna probíhá pod vodou!

Poptat

Dále nabízíme