Vraťte se s námi zpátky v čase a navštivte další (a zase o něco nafouknutější) balónkovou výstavu.

Balónková výstava znovu proměnila Obchodní centrum Letňany

Tentokrát jsou hlavním tématem naší balónkové výstavy dinosauři a draci – takže kdo se odváží postavit těmto balónkovým dávným stvořením, čeká na něj opravdová podívaná! Znovu jsme to totiž posunuli o kousek výš! 

Na co se můžete těšit?

Celé obchodní centrum Letňany je opět zaplněné tisíci balónky (30.000 abychom byli „přesní“). Při nákupech narazíte na draka chrlícího oheň, dávné prastromy, dinosauří tunel, obrovského brachiosaura přes dvě patra nebo hrozivou tlamu T-Rexe s děsivými zuby. Nad food courtem krouží gigantičtí ptakoještěři s rozpětím křídel přes 10 metrů. Pozor, ať Vám nesní oběd! 

Nezapomněli jsme ani na strašlivého T-Rexe, který většinou pobývá v relax zóně, je to totiž trošku lenoch! Někdy ale pořádně zařve, tak se nelekněte. Vedle Tyranosaura Rexe můžete v relax zóně narazit na celé dinosauří safari! Na informačních tabulích se dozvíte zajímavosti o každém z dinosaurů – kterého si můžete pohladit a kterému se naopak raději vyhnout! Schválně, jestli všechny poznáte. Pro větší zážitek jsme vše doplnili o zvuky prastaré jungle a řev dinosaurů. Odpočívat tedy můžete opravdu v dinosauří říši se vším všudy. 

Hned pod relax zónou se vyfoťte v balónkovém fotokoutku, který je z každé strany jedinečný, takže o rozmanitost vzpomínkových fotografií nebude nouze! Je zde i selfie stojan, takže na fotkách nemusí nikdo chybět! Přejeme skvělou dinosauří zábavu.

 

Balónky a ekologie?

Latexové balónky, z kterých jsme výstavu zhotovovali jsou 100% organické a rozložitelné. Jejich dobu rozkladu můžeme přirovnat k době rozkladu dubového listu. Latex je vyroben z mízy kaučukových stromů, které rostou v deštných pralesích po celém světě.  Více si můžete přečíst v našem dřívějším článku.

 

A jak dlouho nám trvalo nafouknout celé Letňany?

Bylo to perných 72 hodin. Foukali jsme ve dne i v noci, potřebovali nespočet náplastí na prstíky, litry kafe a hlavně pevné nervy. Jsme ale naštěstí ta správná parta pro takovýto úkol, nebojíme se totiž draků ani dinosaurů a nezaleknem žádné výzvy. Během těchto 72 hodin se toho stalo spoustu (například se nám na hodinu a půl zasekla plošina s technickým týmem ve 20 metrech nad food courtem – naštěstí jsme ale opravdu všestranně nadaní a dokázali jsme si poradit i s takovými nečekanými situacemi), někdy jsme se smáli, někdy vztekali, ale vše jsme úspěšně dotáhli do velkolepého konce. Děkuji celému týmu, že si udržel optimismus a elán i přes únavu, bolest prstů při vázání těch 30.000 balónků, kreativní bloky a nezdařené pokusy. Jste nejlepší, děkujeme!

Když se teď procházím v dračí říši nebo dinosauřím safari a pozoruji uchvácené pohledy a reakce dětí i dospělých, vím, že to všechno stálo za to! 

Zajímá Vás ještě víc?

Jste-li zvědaví, jak probíhaly přípravy téhle velkolepé balónkové akce, jak vznikaly jednotlivé exponáty nebo byste rádi viděli videoprohlídku naší balónkové výstavy, navštivte náš Instagram, kde najdete tohle všechno a mnohem víc! Napsali o nás také na blogu mamaLIVE nebo v příspěvku na stránkách OC Letňany. Úplně nejlepší je ale zažít tuhle jedinečnou podívanou na vlastní oči! Dinosauři a draci budou v OC Letňany až do 3.4.2022 a moc se na Vás těší!